Zaprzyjaźnione

Jako promotorzy wiedzy o słowiańszczyźnie chętnie współpracujemy ze stronami podejmującymi zbliżoną tematykę. Chcąc umożliwić czytelnikowi dotarcie do innych źródeł, z przyjemnością propagujemy wszystko to, co słowiańskie w Internecie.

Zaprzyjaźnione strony:

perun_60x100

Browar PERUN

Do niedawna, słowiański Bóg PERUN chodził nadąsany po mazowieckich puszczach ciskając gromy. W końcu dostał porządne piwo i… złagodniał. Na cześć tak dobrego trunku, zezwolił użyć usłużnemu browarowi swojego imienia… Browar PERUN to warzone z sercem piwo, które jest tworzone w oparciu o wiedzę naszych przodków. Wszystko to przy równoczesnym poszanowaniu słowiańskiej tradycji, czego najlepszym dowodem jest nazewnictwo poszczególnych smaków.


smakiSmaki z Polski

Portal Smaki z Polski to inicjatywa na rzecz odrodzenia i popularyzacji polskiej kuchni. Strona prezentuje przepisy na polskie dania, porady dotyczące polskiej zdrowej żywności oraz cykle tematyczne mówiące o historii polskiej kuchni od czasów dawnych Słowian po współczesne. Portal ten poza kulinariami zajmuje się również historią i kulturą Polski. Współpracuje z nimi m.in. Witold Jabłoński, pisarz znany i ceniony w słowiańskim środowisku za sprawą tematyki swych książek.

Redakcja Smaków z Polski swego czasu przeprowadziła z nami wywiad na temat naszej działalności.


słowo i mieczDawni Bogowie wracają. Słowo i miecz

Facebookowa strona pisarza Witolda Jabłońskiego, autora Słowiańskiej apokalipsy, powstającego cyklu powieściowego opisującego zmierzch kultury pogańskiej na terenach polskich. Do tej pory ukazały się dwie części cyklu: Słowo i miecz oraz Ślepy demon: Sieciech. Autor w pocie czoła pracuje jednak nad dalszą częścią cyklu.


BestiariuszBestiariusz słowiański

Facebokoowa strona prowadzona przez autorów popularnego Bestiariusza słowiańskiego (część 1 i 2) Pawła Zycha i Witolda Vargasa. Autorzy po przestudiowaniu rodzimych baśni, podań i legend stworzyli urokliwe ilustrowane kompendium, które jest ważną pozycją na półce niejednego miłośnika słowiańskiej demonologii. Ich grafiki są regularnie wykorzystywane w Internecie jako ilustracje urozmaicające wpisy szerzące wiedzę o słowiańskich stworach. Autorzy prowadzą również swój blog poświęcony demonologii słowiańskiej.


bogowiepolscyBogowiePolscy.net

Witryna podejmująca tematykę panteonu polskich bóstw, rekonstruująca świat dawnych wierzeń na podstawie dostępnych źródeł. Jej niewątpliwym atutem są przygotowywane przez twórców strony grafiki, będące świetnym uzupełnieniem merytorycznych treści. Warto wspomnieć również o współorganizowanym przez tę stronę projekcie Bóstwa i demony w dawnej Polsce (seria ilustracji), który z każdym dniem ma coraz większą szansę na realizację.


Słowianiebabeczka

Jeden z najpopularniejszych facebookowych fanpejdży służących wymianie myśli i poglądów na temat kultury dawnych Słowian. Strona obfituje w interesujące materiały, zarówno stricte informacyjne, jak i artystyczno-muzyczne. Administracja wspomnianej strony zajmuje się również moderacją największej grupy dyskusyjnej zrzeszającej wszystkich miłośników kultury słowiańskiej. Przejdź do grupy.


Historia zapomniana i mniej znana

historia mniej znanaStrona Historia zapomniana i mniej znana opisuje fakty i wydarzenia, które są omawianie w codziennym życiu zbyt pobieżne lub wręcz celowo zapominane. Twórcom strony bliska jest również tematyka pogańskich Słowian – wszakże o nich w szkole mówi się bardzo niewiele za sprawą podchodzenia po macoszemu do historii sprzed chrztu Polski.


Duchtyniaduchtynia

Blog poświęcony rodzimej wierze i kulturze Słowian, prowadzony jest przez dwóch autorów,  na co dzień zajmujących się różnymi sprawami, złączonych wspólnotą zainteresowań. Autorzy na blogu starają się opisywać prawdziwe informacje,a także prostować bezmyślnie powielane bzdury. Strona jest również cennym źródłem informacji o współczesnym rodzimowierstwie. Nazwa Duchtynia nawiązuje do jednego z licznych i ciekawych pomysłów Stanisława Szukalskiego. Według jego koncepcji Duchtynia miała być centrum historii i kultu Słowiańszczyzny…


Ród Dębowego LiściaRód Dębowego Liścia

Ród Dębowego Liścia to grupa pasjonatów z zaangażowaniem odtwarzających życie naszych przodków sprzed 1000 lat. Rekonstruktorzy minionych dziejów, którym marzy się własnoręczne stworzenie słowiańskiego grodziska w Rzeczycy. Twórcy kalendarza Słowianki 2016.

Wywiad z Rodem Dębowego Liścia na temat kalendarza „Słowianki 2016” i planów budowy grodziska.


Rodzimy Kościół Polskirodzimy kościół polski

Najstarszy działający w Polsce rodzimowierczy związek wyznaniowy, zarejestrowany w 1995 r. Duchowi kontynuatorzy tradycji Lechickiego Stowarzyszenia Czcicieli Świętowida. Założenia programowe związku wyznaniowego zostały zawarte w broszurze programowej. Ostatnimi czasy działacze RKP mocno zaangażowani są w projekt Rodzimowiercza Ziemia.

Wywiad z działaczami Rodzimego Kościoła Polskiego na temat projektu „Rodzimowiercza Ziemia”.


Nawiązaliśmy również współpracę z następującymi osobami oraz wydawnictwami:

mail.google.comWydawnictwo Oficynka i Joanna Łańcucka

Wydawnictwo Oficynka zajmuje się przede wszystkim wydawaniem literatury rozrywkowej i humanistycznej. Można u nich odnaleźć m.in. książkę Joanny Łańcuckiej, pt. Stara Słaboniowa i Spiekładuchy. W książce tej świat ludzi miesza się ze światem duchów rodem ze słowiańskiej mitologii i ludowych podań, zaś ludzkie tajemnice i fantazje materializują się nieraz pod zaskakującymi i przeraźliwymi postaciami. Pozycja godna uwagi dla miłośnika słowiańskiej demonologii. Zapraszamy do lektury recenzji.


Szufladopółkaszufladopółka

Blog osobisty prowadzony przez Zuzannę Gajewską poświęcony literaturze, kulturze i mediom. Autorka za pośrednictwem naszej strony prowadziła swą akcję wędrującej książki związaną z Potomkami pierwszej czarownicy. Zuzanna Gajewska ma w głowie cały cykl zatytułowany Cztery pory roku, zatem mamy nadzieję, że zamysł ten z głowy poprzez dłonie przedostanie się z czasem na papier. 🙂


poligrafWydawnictwo Poligraf / Malina Ziejewska

Nawiązaliśmy również owocną współpracę z wydawnictwem Poligraf i jedną z jego podopiecznych. Słowiańska przygoda wakacyjna autorstwa Maliny Ziejewskiej to opowiadanie o rodzeństwie, które w sposób magiczny przeniosło się do świata starożytnych Słowian. Biorą oni udział w życiu bogów i ludzi tamtych czasów. Jest to książka przygodowa i fantastyczna zarazem. Jednocześnie w sposób współczesnych autorka ukazuje czytelnikowi wierzenia i obyczaje starożytnych Słowian.


nasza księgarniaWydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Pierwszym wydawnictwem, z jakim nawiązaliśmy współpracę już jako redakcja Slawoslaw.pl jest Nasza księgarnia wydawnictwo wydające m.in. książkę Hanny i Pawła Lisów, pracowników Grodziska Żmijowiska, autorów książki Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków.


Marcin Marchwiński i wydawnictwo Triglav

Marcin Marchwiński to początkujący pisarz z Torunia, który w swej pierwszej powieści podjął się próby stworzenia alternatywnej historii Polskiej, w której to Mieszko nie pozwolił chrześcijanom na zdobycie wpływów na słowiańskiej ziemi. Próba literacka to wielce udana, o czym niejednokrotnie nadmieniliśmy w naszej recenzji rodzimowierczego historical fiction.


Xięga Nefasa okładkaWydawnictwo ZNAK i Małgorzata Saramonowicz

Współpracę nawiązaliśmy również z wydawnictwem ZNAK, które zajmuje się wydawaniem m.in. powieści Małgorzaty Saramonowicz, uznanej autorki thrillerów psychologicznych. Dzięki uprzejmości wydawnictwa i życzliwości samej autorki zyskaliśmy możliwość dokładnego zapoznania się z pierwszą częścią Xiąg Nefasa  dobrze zapowiadającej się sagi fantasy nawiązującej do mitologii słowiańskiej i historii średniowiecznej Polski. O zaletach Trygława Władcy losu pisaliśmy nieco na naszym blogu, zatem nie pozostaje nam nic innego jak wyrazić nadzieję, że kolejne części Xiąg Nefasa będą co najmniej równie dobre jak pierwsza część.


Logo-GC-kolorWydawnictwo Genius Creations

Dzięki wydawnictwu Genius Creations udało nam się objąć patronat medialny nad powieściami Marty Krajewskiej (Idź i czekaj mrozówZaszyj oczy wilkomNoc między Tam i Tu). W książkach autorki przewija się wiele motywów z mitologii i demonologii słowiańskiej. Warto się nimi zainteresowań nie tylko ze względu na wspomniane nawiązania, ale też ze względu na nieuniknioną przyjemność czytelniczą.


karrot komandoKarrot Komando

Karrot Komando to polska niezależna agencja wydawnicza utworzona w 2005 r. przez Piotra Maślankę, zajmująca się wydaniem płyt, organizacją koncertów i managementem zespołów z kręgu muzyki reggae i folk. Podopiecznymi agencji są m.in. takie zespoły jak Żywiołak, Lelek i Kapela ze wsi Warszawa.

Recenzja „Brzasku bogów” Lelka
Recenzja „Muzyki psychoaktywnego stolema” Żywiołaka


Chcesz nawiązać z nami współpracę? Napisz!

Podobał Ci się artykuł? Rozważ postawienie nam kawy. Utrzymanie strony kosztuje, a nasze treści tworzymy za darmo.
Postaw mi kawę na buycoffee.to