Wytyczne dla piszących

Strona slawoslaw.pl istnieje po to, by promować wszelką wiedzę o słowiańskiej kulturze. Z tego powodu jesteśmy otwarci na zaprezentowanie głosów osób spoza redakcji. Lubisz pisać? Tematyka słowiańska jest Ci bliska? Pragniesz, żeby Twoje teksty zostały zaprezentowane kilkutysięcznej publice strony? Jeśli odpowiedź brzmi „3xTAK”, to nawiąż z nami współpracę! Wypromuj siebie z naszą pomocą!

Masz pomysł na swój cykl wpisów albo chociaż na pojedynczą notkę? Skontaktuj się z nami! Nie musisz od razu zasiadać do pisania. Możesz najpierw spokojnie omówić z nami swoje plany, nim zabierzesz się do pisania. Jeśli jednak wolisz iść na żywioł, to proszę bardzo. Jeśli artykuł będzie spełniał nasze wymagania, na pewno go opublikujemy. 🙂

Pisząc dla nas tekst, pamiętaj o podstawowych zasadach:

  • Nie kradnij! Wysłany do nas tekst musi być wyłącznie Twojego autorstwa. Jeśli cytujesz obszerniejszy fragment innego artykułu, pamiętaj o odesłaniu!
  • Odsyłaj do źródeł! Nie musisz bawić się w przypisy bądź rozbudowaną bibliografię, jednak wymagamy, by zamieszczane u nas teksty zawierały na końcu krótką listę inspiracji źródłowych. Staramy trzymać się publikacji naukowych i popularnonaukowych, jednak jeśli chcesz, możesz spróbować oprzeć się na publikacjach innego typu.
  • Pamiętaj, że każdy popełnia błędy! Mamy w redakcji swojego korektora, jednak należy pamiętać o przeczytaniu choć raz tekstu przed wysłaniem, tak by samemu poprawić ewentualne potknięcia, które mogły powstać w wyniku nieuwagi.
  • Zachowaj odpowiednią długość! Chcemy, by zamieszczane u nas teksty możliwie wyczerpywały podejmowany temat, dlatego wymagamy, by składały się one z co najmniej 6 dość rozbudowanych akapitów. Nie ustalamy górnej granicy, gdyż wszystko jest zależne od tematu. W wypadku bardzo rozbudowanego artykułu zawsze można go przecież rozbić na mniejsze całości. 🙂
  • Dostosuj się do naszego credo! Nadrzędnym celem naszej strony jest popularyzacja wiedzy o słowiańskim świecie. Publikujemy teksty o charakterze informacyjnym, a także pobudzające do dyskusji i skłaniające do refleksji. Należy pamiętać jednak o tym, by swoim artykułem nic nikomu nie narzucać, dlatego prosimy o to, by unikać agresywnego stylu wypowiedzi.
  • (opcjonalne) Wysyłaj tylko legalne grafiki! Jeśli chcesz, nic nie stoi na przeszkodzie temu, byś sam zatroszczył się o oprawę graficzną swojego artykułu. Pamiętaj jednak o tym, że większość grafik jest objęta prawami autorskimi. Korzystaj z zasobów domeny publicznej i Creative Commons (więcej na stronie Otwarte zasoby) bądź uzyskaj zgody autorów na publikację grafik w formie ilustracji do wpisu. Nie musisz się tym jednak przejmować, gdyż równie dobrze kwestie oprawy możesz zostawić nam. 🙂

Jeśli chodzi o ogólne zasady, to byłoby wszystko. Zachęcamy jednak do indywidualnej konsultacji z nami jeszcze przed rozpoczęciem pisania, tak by móc na spokojnie ustalić warunki podejmowanej współpracy.

Dla gościnnych autorów tekstów przygotowaliśmy honorowe miejsce w zakładce Współpracownicy. Autorzy innych słowiańskich blogów i stron mogą liczyć na reklamę z naszej strony. W zakładce Zaprzyjaźnione chętnie wyróżnimy strony naszych współpracowników. Co więcej, publikowany u nas tekst może być podpisany nie tylko Twym imieniem i nazwiskiem (ew. pseudonimem), ale też nazwą prowadzonej przez Ciebie strony wraz z bezpośrednim odnośnikiem do niej. Nie możemy zaproponować Ci pieniędzy, jednak chętnie wypromujemy każdego promotora kultury słowiańskiej. Jeśli chcesz podzielić się z innymi swoim spojrzeniem na słowiańszczyznę, po prostu zrób to. 🙂

Jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy? Nawiąż z nami kontakt!

Podobał Ci się artykuł? Rozważ postawienie nam kawy. Utrzymanie strony kosztuje, a nasze treści tworzymy za darmo.
Postaw mi kawę na buycoffee.to