Przeskocz do treści

Świat słowiańskich mitów wg Andy’ego Paciorka

Andy Paciorek to anglojęzyczny artysta-grafik, którego mocno interesują wszelkiego rodzaju mity i ich pozostałości w kulturach ludowych. Na swoim koncie ma publikację ilustrowanego albumu pt. Strange Lands: A Field Guide to The Celtic Otherworld, który w interesujący sposób wprowadza w świat wierzeń dawnych Celtów. Aktualnie artysta pracuje nad kolejną publikacją – Black Earth: A Field Guide to the Slavic Otherworld, będącą jego artystyczną wizją mitologii Słowian. Słowiańskość jest autorowi szczególnie bliska, za sprawą, widocznych w nazwisku autora, powiązań rodzinnych z Polską, stanowiącą centrum Słowiańszczyzny. Dziś przygotowaliśmy dla Was wybór niektórych prac artysty, które będą składać się na jego najnowszą publikację. Zapraszamy do przejrzenia tej mrocznej i fascynującej galerii!

okładka

Wszystkie ilustracje zostały zaczerpnięte z facebookowego albumu artysty. Publikacja za wyłączną zgodą autora.

Wszelkie prawa autorskie należą do Andy'ego Paciorka.
Andy Paciorek ©

 Strony autora:

facebook ikona blurb ikona tumblr ikona

Udostępnij na:
 • Najbardziej podobają mi się rusałki - wersja przed i po. Ogół prac zaś jak na mój gust za mroczny, ale nadal są świetne.

  • Moim zdaniem prace są świetne, choć zgadzam się, że po przejrzeniu wszystkich na raz można odczuć przesyt tego mroku. Lepiej oglądać sobie pojedynczo, dlatego niektóre ilustracje zostały dodane przy okazji wcześniejszych wpisów informacyjnych, gdzie prezentują się mym zdaniem lepiej. 😉

   • DonPedro

    Życie w czasach bez prądu, gazu, dostępu do nowoczesnej medycyny i leków
    jest raczej mroczne. Także mnie osobiście ani nie dziwi taki folklor
    ani też przebijający mrok z tych prac.