Język sacrum rodzimowierców – modlitwy, pieśni, formuły magiczne

Jestem doktorantem językoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach swej rozprawy doktorskiej planuję zająć się językiem religijnym rodzimowierców słowiańskich w Polsce. W tym celu gromadzę materiały do analizy lingwistyczno-aksjologiczno-kulturowej, takie jak teksty modlitw, pieśni i formuł magicznych, jakie rodzimowiercy wygłaszają na co dzień w ramach kultywowania życia duchowego. Jeśli dysponujesz tego typu materiałami, możesz przyczynić się do rozwoju polskiej nauki i promocji rodzimowierstwa. Rzecz jasna autorzy tekstów zostaną podpisani i wyróżnieni w bibliografii, chyba że będą woleć zachować anonimowość.

Jeśli chcesz mi pomóc, wyślij materiał do mnie przez poniższy formularz lub na adres e-mail kamil.goldowski@slawoslaw.pl.

Wysyłając do nas wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i akceptujesz naszą politykę prywatności.

[contact-form to=’kamil.goldowski@slawoslaw.pl’ subject=’Rodzimowiercze teksty’][contact-field label=’Imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Typ tekstu’ type=’select’ required=’1′ options=’Modlitwa,Pieśń,Tekst rytuału zbiorowego,Toast,Pozdrowienie,Przekleństwo,Przysięga,Wróżba’/][contact-field label=’Słowa tekstu’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

Nie ukrywam, że miło byłoby nawiązać współpracę z Żercami, którzy najwięcej mają przecież wspólnego z odprawianiem rytuałów. Chętnie dowiem się, skąd biorą oni inspirację przy ustalaniu formy sprawowanych obrzędów, na czym się wzorują i co chcą przez nią przekazać. Zależy mi na możliwie najrzetelniejszym zaprezentowaniu środowiska rodzimowierczego, przez co bardzo liczę na pomoc tych, którzy czynnie tworzą to środowisko.

Podobał Ci się artykuł? Rozważ postawienie nam kawy. Utrzymanie strony kosztuje, a nasze treści tworzymy za darmo.
Postaw mi kawę na buycoffee.to