Jestem doktorantem językoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach swej rozprawy doktorskiej planuję zająć się językiem religijnym rodzimowierców słowiańskich w Polsce. W tym celu gromadzę materiały do analizy lingwistyczno-aksjologiczno-kulturowej, takie jak teksty modlitw, pieśni i formuł magicznych, jakie rodzimowiercy wygłaszają na co dzień w ramach kultywowania życia duchowego. Jeśli dysponujesz tego typu materiałami, możesz przyczynić się do rozwoju polskiej nauki i promocji rodzimowierstwa. Rzecz jasna autorzy tekstów zostaną podpisani i wyróżnieni w bibliografii, chyba że będą woleć zachować anonimowość.

Jeśli chcesz mi pomóc, wyślij materiał do mnie przez poniższy formularz lub na adres e-mail kamil.goldowski@slawoslaw.pl.

Wysyłając do nas wiadomość, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych i akceptujesz naszą politykę prywatności.

[contact-form to=’kamil.goldowski@slawoslaw.pl’ subject=’Rodzimowiercze teksty’][contact-field label=’Imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Typ tekstu’ type=’select’ required=’1′ options=’Modlitwa,Pieśń,Tekst rytuału zbiorowego,Toast,Pozdrowienie,Przekleństwo,Przysięga,Wróżba’/][contact-field label=’Słowa tekstu’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

Nie ukrywam, że miło byłoby nawiązać współpracę z Żercami, którzy najwięcej mają przecież wspólnego z odprawianiem rytuałów. Chętnie dowiem się, skąd biorą oni inspirację przy ustalaniu formy sprawowanych obrzędów, na czym się wzorują i co chcą przez nią przekazać. Zależy mi na możliwie najrzetelniejszym zaprezentowaniu środowiska rodzimowierczego, przez co bardzo liczę na pomoc tych, którzy czynnie tworzą to środowisko.

Udostępnij na: