„Idź i czekaj mrozów” Marty Krajewskiej

Idź i czekaj mrozów - Marta Krajewska

Wspólnie z wydawnictwem Genius Creations chcemy przybliżyć Wam powieść „Idź i czekaj mrozów” Marty Krajewskiej, której premiera wydawnicza została wyznaczona na 30 marca 2016 roku. O samej powieści w ciągu najbliższego miesiąca powiemy Wam znacznie więcej, jednak na dobry początek zapraszamy do lektury opisu wydawniczego i opinii doświadczonych pisarzy. Sami „Idź i czekaj mrozów” zdążyliśmy już w pewnej części poznać i potwierdzamy, że zdecydowanie jest na co czekać. 🙂

Opis wydawniczy:
W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy, ale znacznie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.

Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do Wilczej Doliny powraca DaWern – ostatni z Wilkarów. Zemsta Pana Lasów za rzeź jego dzieci wydaje się nieunikniona. Czy zakazana miłość stanie na drodze przeznaczeniu, czy też pozwoli wypełnić przerażającą przepowiednię? Jak potoczą się losy zakochanego w zielarce syna karczmarza, pięknej minstrelki Stalki, towarzyszącego jej wojownika i innych mieszkańców wioski, z których każdy skrywa swoje tajemnice?

Logo-GC-kolorInni o „Idź i czekaj mrozów” Marty Krajewskiej:

Stare opowieści krążą między nami, a my żyjemy między nimi. Magia w powieści Marty Krajewskiej wydaje mi się potężna, bo jest równocześnie znajoma i nowa. Za sprawą autorki wszedłem do świata nieoswojonego, w którym demony to część natury, a ludzie – zwyczajni, nie książęta i herosi – zmagają się z nimi niczym z częścią powszedniego trudu. Podążałem znajomymi tropami, gubiłem się w nich i dawałem oplatać pełnej grozy magii, w którą schwytała mnie autorka.
Paweł Majka, autor „Pokoju światów”, zdobywca Literackiej Nagrody im. Żuławskiego

Autorka wymieszała z wprawą dobrze wyszkolonej zielarki elementy demonologii i mitologii słowiańskiej, komponując własną, smakowitą mieszankę. Mimo tak różnorodnych składników, stworzona przez nią wizja jest zaskakująco spójna. Oto świat pogański, przedchrześcijański w pełnej krasie: piękny, ale i groźny, pociągający, fascynujący, a chwilami przerażający.
Witold Jabłoński, autor „Słowa i miecza” oraz „Ślepego demona”

To jedna z książek, na które czekałem z niecierpliwością.
Jacek Łukawski, autor „Krwi i stali”


Idź i czekaj mrozów
Autor: Marta Krajewska
Seria: Wilcza dolina, tom 1
forma wydania: książka papierowa i elektroniczna
oprawa: miękka
premiera wydawnicza: 30.03.2016
liczba stron: 520
format: 12.5×19.5 cm
numer ISBN: 978-83-7995-045-4
Przejdź do opisu na stronie wydawnictwa.
Podobał Ci się artykuł? Rozważ postawienie nam kawy. Utrzymanie strony kosztuje, a nasze treści tworzymy za darmo.
Postaw mi kawę na buycoffee.to